Як правильно вибрати оббивку для м’яких меблів?

Як правильно вибрати оббивку для м’яких меблів?

Взагалі, питання підбору матеріалів, які використовуються для виготовлення різних меблів – це скоріше завдання для спеціалістів. Саме вони обирають ту чи іншу сировину, орієнтуючись на її склад та особливості експлуатації. Тому можна з упевненістю сказати, що всі меблі, в тому числі м’які, виготовлені з використанням матеріалів, які мають багато позитивних експлуатаційних характеристик, відповідають стандартам безпеки та екологічності.

Інша справа – і це вже завдання покупця, обрати серед сотні моделей саме таку, яка по всім параметрам, в тому числі по матеріалам, впишеться в уже існуючий інтер’єр будинку чи квартири і відповідатиме способу життя та експлуатації конкретного споживача. Та оскільки вибір величезний, то підібрати ідеальний варіант, навіть якщо мова про оббивку для м’яких меблів, не складно. Головне, завчасно підучити матчастину…

Матеріали для оббивки м’яких меблів – які вони можуть бути і в чому їх особливість?

Якщо дивитися на оббивку з точки зору покупця, то в першу чергу споживач оцінює візуальні параметри матеріалу: красу, колір, текстуру тощо. А от щодо саме технічних параметрів та експлуатаційних характеристик, то це питання переноситься на другий план. А даремно. Бо саме від того яку тканину чи матеріал ви оберете, залежить як довго ваш диван чи крісло матиме презентабельний вигляд, як просто ви зможете очистити поверхню у випадку забруднення. І взагалі, обираючи матеріали для оббивки, треба враховувати і технічні параметри сировини і умови експлуатації. Так виробники розрізняють не багато не мало 8 категорій матеріалів, які використовуються для оббивки м’яких меблів. Обираючи матеріал за категорією, варто пам’ятати, що чим нижча категорія – тим менше шансів, що тканина витримає тривалу експлуатацію і не втратить свого презентабельного вигляду. Отже матеріали для оббивки м’яких меблів можуть бути:

  • Легкими тканинами (категорія 0) сюди відносять бавовну, бюджетний терможаккард та тканини, для виготовлення яких використовують «пухнасту» нитку;
  • Недорогими тканинами (категорія 1) а саме флок та штучну замшу, гобелен та вельвет і шеніл (простий);
  • Щільними і практичними тканинами (категорія 2), сюди входять матеріали з категорії 1, але з підсиленими якостями;
  • Більш щільними тканинами (категорія 3). В цю категорію включають також штучну замшу, гобелен, нубук і матеріали, які мають складну фактуру;
  • Важкими тканинами меблевими (категорія 4);
  • Натуральними тканинами (категорія 5), при їх виготовленні використовують натуральні волокна;
  • Дорогими шкірозамінниками та тканинами із групи елітних (категорія 6);
  • Натуральна шкіра (категорія 7);
  • Ексклюзивна натуральна шкіра (преміальна) та хутро (категорія 8).

Хтось, обираючи оббивку, орієнтується на моду або на вартість. Але спеціалісти ще радять враховувати умови експлуатації. Варто брати до уваги такі моменти як:

  1. Наявність в будинку дітей;
  2. Наявність в квартирі домашніх тварин;
  3. Призначення приміщення для якого обирається диван чи крісло;
  4. «людський трафік» або частота експлуатації меблевого модулю.

Врахувавши ці всі фактори та проконсультувавшись зі спеціалістами ви точно підберете меблі з оббивкою, яка ідеально впишеться у ваше житло чи навіть офіс, причому не тільки по кольору чи текстурі, а і по основним експлуатаційним характеристикам (зносостійкості, простоті догляду, здатності не втрачати колір тощо).

Обсуждение закрыто.